2020

A Magyar Széppróza Napja 2020. évi programjai

 

február 16.

február 17.

február 18.

február 19.

február 20.

február 21.

február 22.

február 23.

február 24.

február 25.

február 26.

február 27.

február 28.

 

  • Helyszín: Budapest, Pinceszínház (1093 Bp., Török Pál u. 3.)
    Időpont: február 16., 19:00
    Előadók: Lázár Balázs, Pánczél Kristóf, Dóka Andrea
    Műsor: Bilincstörők - zenés szépirodalmi est

 

  • Helyszín: Budapest, Polgárok Háza (1089 Bp., Visi Imre u. 6.)
    Időpont: február 17., 18.00
    Előadók: Mezey Katalin, Tallián Mariann, Lázár Balázs, Antal Gábor
    Műsor: Istengyermekség - Jókai Anna élete és emlékezete

 

  • Helyszín: Budapest, Petőfi Irodalmi Múzeum
    Időpont: február 18., 18:00
    Előadók: Bíró Gergely, Erős Kinga, Szilágyi-Nagy Ildikó, Csender Levente, Király Farkas, Völgyi Tóth Zsuzsa, Misztrál zenekar
    Műsor: A Magyar Széppróza Napja rendezvénysorozat ünnepélyes megnyitója

 

  • Helyszín: Székesfehérvár, Városháza díszterme
    Időpont: február 18.
    Előadók: Elmer István, Bobory Zoltán
    Műsor: Kötéltánc - felolvasóest-összeállítás fejér megyei írók műveiből

 

  • Helyszín: Székesfehérvár, Vörösmarty Színház
    Időpont: február 18.
    Előadók: dr. Szikora János
    Műsor: dr. Szikora János felvezetésével elhangzik Sobor Antal Az éjjel hazamentek a katonák című novellája

 

  • Helyszín: Pócsmegyer, könyvtár, Tahitótfalu, könyvtár
    Időpont: február 18.
    Előadó: Nyulász Péter
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Szigetmonostor, általános iskola
    Időpont: február 18.
    Előadó: Vincze Ferenc
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Aszód, Evangélikus Gimnázium
    Időpont: február 18.
    Előadó: Gódza Csilla, Kertész Dávid
    Műsor: A Csikófogat tehetséggondozó műhely bemutatója

 

  • Helyszín: Balatonfüred, Vaszary Galéria, Széchenyi Terem
    Előadó: Géczi János, Zalán Tibor, Tóbiás Krisztián
    Időpont: február 18., 18:00 óra
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Magyarország Beregszászi Konzulátusa, Gulácsy Lajos terem
    Időpont: február 18.
    Előadók: Vári Fábián László, Dupka György, Shrek Tímea, Szabó Katalin, Marcsák Gergely, Nagy Tamás
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Királyhelmec, Városháza nagyterme
    Időpont: február 18., 17.00
    Előadók: Pecsők Mariann, Weinrauch Katalin, Hogya Gyögy
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Sepsiszentgyörgy, Bod Péter megyei könyvtár, Gábor Áron terem
    Időpont: február 18., 18:00 óra
    Előadók: Bogdán László, Farkas Árpád, Ferenczes István, Király László, Lövétei Lázár László
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Ceglédi Városi Könyvtár Központi Könyvtára
    Időpont: február 18., 17:00 óra
    Előadók: Nyáry Krisztián, Kabdebó-Ladik Lívia
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Széchenyi István Városi Könyvtár
    Időpont: február 18., 17:00 óra
    Előadók: Kollár-Klemencz László
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

lap tetejére

 

  • Helyszín: Pécs, Kodály Zoltán Gimnázium
    Időpont: február 19.
    Előadók: Balogh Robert, Kovács Gábor
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Makó, HSZC Návay Lajos Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma (Posta u. 4-6.)
    Időpont: február 19., 12.50
    Előadók: Weiner Sennyey Tibor
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Tokaj, Tokaji Ferenc Gimnázium
    Időpont: február 19.
    Előadók: Berta Zsolt, dr. Herczeg Ákos, dr. Papp-Szalai Sándor
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Tokaj, Németi Ferenc Városi Könyvtár
    Időpont: február 19.
    Előadók: Berta Zsolt, dr. Herczeg Ákos, dr. Papp-Szalai Sándor
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Csákvár, Közösségi ház
    Időpont: február 19., 17.00
    Előadók: Elmer István, Bobory Zoltán
    Műsor: A Magyar Széppróza Napja Csákváron

 

  • Helyszín: Debrecen, Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola (Kossuth utca 44.)
    Időpont: február 19., 09.35
    Előadó: Dr. Kelemen Erzsébet
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Penc, általános iskola
    Időpont: február 19.
    Előadó: Tallián Mariann
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Bercel, általános iskola
    Időpont: február 19.
    Előadó: Lőrinc P. Gabriella
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Pázmánd, Hét Forrás Művelődési ház
    Időpont: február 19.
    Előadó: Szilágyi-Nagy Ildikó
    Műsor: Prágai Tamás emlékest

 

  • Helyszín: Komárom, Jókai Színház (Petőfi u. 1.)
    Időpont: február 19., 18.00
    Előadók: Hansági Ágnes, Kovács István, Bene Zoltán, Lázár Balázs, Papp Zsuzsanna, Pengő Csaba, Honfi Imre Olivér, Kiss Zsolt László, Soós Eliza, Tóth János Gergely
    Műsor: Versek szódával - Jókai (irodalmi talk-show a Magyar Széppróza Napja alkalmából)

lap tetejére

 

  • Helyszín: Pécs, Nevelési Központ Könyvtára
    Időpont: február 20., 11.00
    Előadók: Aknai Péter, Sárosi István
    Műsor: Fiatalok találkozása pécsi írókkal

 

  • Helyszín: Miskolc, II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár
    Időpont: február 20.
    Előadók: Papp-Für János, Berta Zsolt
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Debrecen, Szent József Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium (Szent Anna utca 18.)
    Előadó: Nagy Zsuka
    Időpont: február 20., 10.10
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Szécsény, művelődési ház
    Időpont: február 20.
    Előadó: Kertész Dávid, Gódza Csilla
    Műsor: A Csikófogat tehetséggondozó műhely bemutatója

 

  • Helyszín: Érsekvadkert, könyvtár
    Előadó: Bíró Gergely és Mirtse Zsuzsa
    Időpont: február 20.
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Dunakeszi, Széchenyi István Általános Iskola
    Előadó: Csender Levente
    Időpont: február 20.
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Balassagyarmat, Szondi Szakközépiskola
    Előadó: Lőrincz P. Gabriella
    Időpont: február 20.
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Balatonfüred, Vaszary Galéria, Széchenyi Terem
    Előadó: Prof. dr. Szörényi László, Petőcz András, Géczi János
    Időpont: február 20., 11.00
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Beregszász, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola
    Előadók: Vári Fábián László, Csordás László
    Időpont: február 20.
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Beregszász, II. Rákóczi Ferenc Kárpátaljai Magyar Főiskola Szakképzési Intézete
    Időpont: február 20.
    Előadók: Vári Fábián László, Lengyel János, Shrek Tímea
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: A Beregszászi 4. Számú Kossuth Lajos Középiskola (a Beregszászi Városi Könyvtárral közös szervezés)
    Időpont: február 20.
    Előadók: Shrek Tímea, Szabó Katalin, Marcsák Gergely, Lengyel János, Nagy Tamás
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Ungvári Nemzeti Egyetem
    Időpont: február 20.
    Előadók: Dupka György, Horváth Sándor, Kovács Eleonóra, Zékány Krisztina
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

lap tetejére

 

  • Helyszín: Pécs, Janus Pannonius Gimnázium
    Időpont: február 21. 10.30 óra
    Előadók: Bartusz-Dobosi László
    Műsor: Emlékidéző - Tüskés Tibor emlékezete (előadás)

 

  • Helyszín: Szeged, Somogyi-könyvtár (Dóm tér 1-4.)
    Időpont: február 21., 17.00
    Előadók: Hász Róbert, Horváth Bence, Bene Zoltán
    Műsor: Hász Róbert kötetbemutatója

 

  • Helyszín: Berettyóújfalui Szakképzési Centrum
    Időpont: február 21.
    Előadók: Berta Zsolt, dr. Herczeg Ákos, dr. Papp-Szalai Sándor
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Nyíregyházi SZC Széchenyi István Közgazdasági, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiuma (Városmajor u. 4.)
    Időpont: február 21., 11.20
    Előadó: Dr. Kelemen Erzsébet
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Zselíz (Felvidék), Comenius Gimnázium
    Előadó: Csender Levente
    Időpont: február 21.
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

lap tetejére

 

  • Helyszín: Debreceni Szakképzési Centrum Irinyi János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája
    Időpont: február 22.
    Előadók: Berta Zsolt, dr. Herczeg Ákos, dr. Papp-Szalai Sándor
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Hajdúböszörmény, Bocskai István Általános Iskola
    Időpont: február 22.
    Előadók: Papp-Für János, Berta Zsolt
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Sopron, Széchenyi István Városi Könyvtár Olvasóterme
    Időpont: február 22., 11:00
    Előadó: Csender Levente
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

lap tetejére

 

  • Helyszín: Hajdúnánás, Kéky Lajos Városi Művelődési Központ
    Időpont: február 23.
    Előadók: Berta Zsolt, dr. Herczeg Ákos, dr. Papp-Szalai Sándor
    Műsor: Író-olvasó találkozó

lap tetejére

 

  • Helyszín: Pécs, Leőwey Klára Gimnázium
    Időpont: február 24.
    Előadók: Bartusz-Dobosi László, Zalay Szabolcs
    Műsor: Előadás és beszélgetés Téboly az irodalomban címmel

 

  • Helyszín: Pécs, Művészetek és Irodalom Háza
    Időpont: február 24., 17.00
    Előadók: Szirtes Gábor, Aknai Péter, Balogh Róbert, G. Tóth Károly, Sárosi István
    Műsor: Jókai Társaságában - Kortárs írók róla, és önmagukról

 

  • Helyszín: Borháló Szeged (Gutenberg u. 10.)
    Időpont: február 24., 18.00
    Előadók: Balogh Gyula, Bátyi Zoltán, Bene Zoltán, Szekeres Sándor Gábor, Paulovics Tamás
    Műsor: Prózaírói kerekasztal

 

  • Helyszín: Hajdúdorog, Mészáros Károly Városi Könyvtár
    Időpont: február 24.
    Előadók: Papp-Für János, Berta Zsolt
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Debrecen, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola
    Időpont: február 24., 08.00
    Előadó: Dr. Kelemen Erzsébet
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Szanda, óvoda
    Időpont: február 24.
    Előadó: Lőrincz P. Gabriella
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Békéscsabai Jókai Színház - Sík Ferenc Kamaraterem
    Időpont: február 24. 18.00
    Előadók: Sarusi Mihály, Sándor Zoltán, Sántha Attila, Tóth László, Vári Fábián László, Dinnyés József
    Műsor: Kárpát-medencei magyar prózagála

lap tetejére

 

  • Helyszín: Rimóc, IKTSZ
    Előadó: Bíró Gergely és Mirtse Zsuzsa
    Időpont: február 25.
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Érsekvadkert, könyvtár
    Időpont: február 25.
    Előadó: Nyulász Péter
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Nógrádsáp, általános iskola
    Időpont: február 25.
    Előadó: Nyulász Péter
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Pásztó, könyvtár
    Időpont: február 25.
    Előadó: Soltész Márton
    Műsor: Irodalomtörténeti előadás

 

  • Helyszín: Nógrád, általános iskola, Diósjenő, Óvoda
    Időpont: február 25.
    Előadó: Bonczidai Éva
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Vác, könyvtár
    Időpont: február 25.
    Előadó: Vincze Ferenc
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Nagymaros, Kittenberger Kálmán Általános iskola
    Időpont: február 25.
    Előadó: Végh Nóra
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Budapest, Körösi Csoma Sándor Két Tanítási Nyelvű Baptista Gimnázium
    Időpont: február 25.
    Előadó: Csender Levente
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Budapest, Magyar Művészeti Akadémia, A épület (1062 Bp., Andrássy út 101.)
    Időpont: február 25, 17.00
    Előadók: Mezey Katalin, Iancu Laura, Bucsi-Szabó Kinga
    Műsor: Gábor Felícia - Csángó vagyok

 

  • Helyszín: Kapuvár, Rábaközi Művelődési Központ (Győri út 2.)
    Időpont: február 25., 17.00
    Előadók: Gyurácz Ferenc, Devecseri Zoltán, Szalai Zsolt, Bíró Péter
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Szatmárnémeti, Kölcsey Ferenc Főgimnázium
    Időpont: február 25, 13.00
    Előadó: Lakatos Mihály, Király Farkas - Moderátor: Fehér Imola

 

  • Helyszín: Dunaszerdahely, Kortárs Magyar Galéria (Vermes-villa)
    Időpont: 2020. február 25., 17.00
    Előadók: Bertók István, Tóth László, Balázs F. Attila, Jancsó Péter, Dorák Lara Jázmin, Bese Bernadett
    Műsor: Író-olvasó találkozó

lap tetejére

 

  • Helyszín: Szeged, Somogyi-könyvtár Stefánia Fiókkönyvtár-klub (Stefánia 2.)
    Időpont: február 26., 16.30
    Előadók: Döme Barbara, Bene Zoltán
    Műsor: Döme Barbara kötetbemutatója

 

  • Helyszín: Deszki Művelődési Ház és Könyvtár (Tempfli tér 8.)
    Időpont: február 26., 18.00
    Előadók: Döme Barbara, Bene Zoltán
    Műsor: Döme Barbara kötetbemutatója

 

  • Helyszín: Vác, könyvtár
    Időpont: február 26.
    Előadó: Soltész Márton
    Műsor: irodalomtörténeti előadás

 

  • Helyszín: Szombathely, Berzsenyi Dániel könyvtár
    Időpont: február 26.
    Előadók: Ambrus Lajos, Bokányi Péter, Sütő Csaba András
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Beszterce, Beszterce-Naszódi Megyei Könyvtár
    Időpont: február 26., 13.00
    Előadó: Márton Evelin, Horváth Benji, Fischer Botond
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Szamosújvári Téka Alapítvány
    Időpont: február 26., 17.00
    Előadó: Szántai János, Karácsonyi Zsolt, Mărcuţiu Rácz Dóra
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Dunaszerdahely, Magángimnázium (Smetanov háj 286/9)
    Időpont: február 26., 12.45
    Előadók: Nagy Erika, Száraz Pál, Aich Péter
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

lap tetejére

 

  • Helyszín: Hódmezővásárhely, Németh László Városi Könyvtár (Andrássy út 44.)
    Időpont: február 27., 17.00
    Előadók: Diószegi Szabó Pál
    Műsor: Próza és líra a kortárs történelmi regényekben (előadás)

 

  • Helyszín: Diósjenő, általános iskola
    Előadó: Bíró Gergely és Mirtse Zsuzsa
    Időpont: február 27.
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Diósjenő, általános iskola
    Előadó: Tallián Mariann
    Időpont: február 27.
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

 

  • Helyszín: Keszthely, Fejér György Városi Könyvtár (Zeppelin tér 3.
    Előadók: Király Farkas, Szemes Péter, Szalai Zsolt
    Időpont: február 27. 10.45
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Győri városi könyvtár
    Időpont: február 27.
    Előadók: Horváth Sándor Domonkos, Reisinger Attila, Vári Fábián László, Horváth Tamás, Erős Kinga
    Műsor: Szépp róza napi est Győrben

 

  • Helyszín: Székelykeresztúr, Kányádi Sándor Irodalmi Klub
    Időpont: február 27
    Előadó: Szakács István Péter, Balázs K. Attila, Zsidó Ferenc
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Kolozsvár, Apáczai Csere János Elméleti Líceum
    Időpont: február 27, 13.00
    Előadó: György Alida, Serestély Zalán - Moderátor: Karácsonyi Zsolt
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Brassó, Evangélikus-Lutheránus Egyházközség díszterme
    Időpont: február 28., 18.00
    Előadó: Bogdán László, Tamás Dénes, Tamás Kincső - Moderátor: Bartha Réka
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Kézdivásárhely, Vigadó
    Időpont: február 27., 18.00
    Előadó: Molnár Vilmos, Muszka Sándor - Moderátor: Dimény H. Árpád
    Műsor: Író-olvasó találkozó

 

  • Helyszín: Komárom, Selye János Gimnázium
    Időpont: február 27., 09.55
    Előadók: Nagy Erika, Bese Bernadett, Z. Németh István
    Műsor: Rendhagyó irodalomóra

lap tetejére

 

  • Helyszín: Pócsmegyer, könyvtár
    Időpont: február 28.
    Előadó: Mezey Katalin
    Műsor: Irodalomtörténeti előadás

 

  • Helyszín: Budapest, A38 hajó
    Időpont: február 28., 19.00
    Előadók: Jamese zenekar, Lázár Balázs, Tallián Mariann, Rózsássy Barbara, Erős Kinga, Völgyi Tóth Zsuzsa
    Műsor: 2 éves az olvasat.hu - Tombolával egybekötött zenés, irodalmi est

lap tetejére